Masaż może pomóc w utracie wagi bez względu na Twój rozmiar, kształt sylwetki czy ilość kilogramów które chcesz zrzucić. Masaż może pomóc Ci w utracie wagi jako działanie wspomagające dla diety i ćwiczeń.

Jedną z mniej znanych metod wspomagających odchudzanie jest właśnie masaż, masaż relaksacyjny ale też specjalny masaż wyszczuplający czy antycellulitowy. Trzeba jeszcze raz podkreślić jednak, że jest on doskonałym uzupełnieniem podstawowych forma jakimi zawsze są zdrowa dieta i ćwiczenia.

Tak, tak masaż może ułatwić utratę wagi. Zanim jednak poczujesz podekscytowanie, ważne jest, aby podkreślić jeszcze raz, że nie możesz zarezerwować sobie masażu i oczekiwać, że waga spadnie. Aby schudnąć i stracić zbędne kilogramy, musisz zrobić dwie kluczowe rzeczy: odżywiać się dobrze i ćwiczyć regularnie.

Jak więc masaż może pomóc schudnąć?

Masaż może pomóc w utracie wagi bo zmniejsza poziom kortyzolu

Wykazano, że hormon o nazwie kortyzol jest uwalniany w odpowiedzi na stres fizyczny i emocjonalny. Działa on niestety również tak, że zwiększa apetyt i powoduje odkładanie się tłuszczu w okolicy brzucha.  Podczas gdy ćwiczenia fizyczne są najlepszą metodą obniżania poziomu kortyzolu, możesz wspomóc się także masażem, bo okazuje się, że masaż wpływa na zmniejszenie się poziomu krążącego we krwi hormonu. Dzięki temu pomaga złagodzić skutki stresu, zmniejszyć apetyt i pośrednio ograniczyć odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Wszystkie te elementy wspomagają Twój proces odchudzania.

Masaż może pomóc w utracie wagi bo wspiera funkcje trawienne

Układ trawienny i wydalniczy jest odpowiedzialny za prawidłowe trawienie, przemianę materii i  pozbycie się toksyn z naszego ciała. Sprawnie działający układ trawienny ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia docelowej wagi. Masaż brzucha (jako część masażu całego ciała) ma za zadanie pobudzenie perystaltyki jelit i przyśpieszenie przesuwania się treści pokarmowej. Co usprawnia proces trawienia. A masaż okolicy lędźwiowo – krzyżowej poprawia przepływ krwi i limfy w tym obszarze oraz pracę układu nerwowego odpowiedzialnego również za zaopatrzenie układu trawiennego.

Masaż może pomóc w utracie wagi bo łagodzi stres

Łatwo zapomnieć o znaczeniu relaksu, skupiając się na utracie wagi i dążeniu do zmiany swojego ciała. Jednak eliminacja stresu jest kluczowym elementem również w walce z dodatkowymi kilogramami. Stres zmusza organizm do uwalniania kortyzolu, który, jak ustaliliśmy wcześniej, sprawia, że ​​jesteś głodny. Przejadasz się, przybierasz na wadze i zamykasz się w cyklu, który niszczy twoje ciało.

Masaż może pomóc w utracie wagi bo realnie wpływa na Twoje samopoczucie. Uspokaja ciało i umysł, relaksuje i odpręża. A dzięki temu też pozwala znaleźć energię na codzienną walkę z kilogramami.

Masaż poprawia krążenie krwi

Inną zaletą masażu jest to, że poprawia krążenie krwi w całym organizmie. Krew po pierwsze zabiera z tkanek produkty przemiany materii i toksyny, a po drugie niesie ze sobą tlen i składniki odżywcze. A tylko odżywione komórki są w stanie pracować kiedy intensywnie ćwiczysz. Mięśnie jeśli będą dobrze odżywione i zostanie im dostarczony tlen – będą w stanie wykonać większą pracę podczas Twojego treningu ( i spalić więcej kalorii).

Lepsze krążenie krwi to także lepszy metabolizm – a lepszy metabolizm to większa aktywność przez cały dzień. Wysoki wskaźnik metabolizmu to brak problemów takich jak okresy senności w ciągu dnia, problemy z koncentracja, stany letargu itp.

Masaż walczy z cellulitem

Wiele osób, które próbują schudnąć, również walczy z cellulitem. Cellulit to podskórny tłuszcz, który wyglądem przypomina podskórne dołeczki i niestety trudno się go pozbyć. W wielu przypadkach utrata wagi niestety nie eliminuje cellulitu.  Ale to kolejny obszar, w którym masaż może pomóc. Tylko tym razem warto zdecydować się na masaż wyszczuplający (antycellulitowy) również dostępny w ofercie GOYA Home SPA.

Więcej o tym masażu przeczytasz w na naszym blogu, w tekście: Masaż wyszczuplający – na cellulit? Czemu nie!

Innym  masażem do zadań specjalnych w tym do walki z cellulitem jest drenaż limfatyczny. Również dostępny w ofercie GOYA Home SPA. Manualny drenaż limfatyczny wpływa na poprawę funkcjonowania układu limfatycznego, który z kolei jest odpowiedzialny za usuwanie toksyn, ale też nadmiaru płynu z naszego ciała  Dobre krążenie limfatyczne w organizmie zapobiega zestalaniu się płynu limfatycznego i wiązaniu z włóknami kolagenowymi, które znajdują się w komórkach tłuszczowych.

 

Zaczynasz odchudzanie? Włącz do niego masaż – zdecyduj się na regularne sesje masażu relaksacyjnego lub masażu wyszczuplającego i sięgnij po zamierzony efekt szybciej.

 

Zapraszamy!

Kliknij i umów masaż!

Pin It on Pinterest