W niektórych z naszych poprzednich artykułów omawialiśmy korzyści i możliwe przeciwwskazania do różnorodnych masaży. Dziś chcielibyśmy odkryć tajemnice różnych technik masażu i odpowiedzieć na Twoje pytanie – jaki masaż jest dla Ciebie najlepszy.

Bo przecież dzisiaj możesz wybierać spośród kilkudziesięciu typów masażu w których łatwo stracić orientację. Skąd wiadomo, który masaż będzie dla Ciebie najlepszy? Nie wiadomo od razu, dlatego zawsze (nawet jeśli jesteś już zdecydowany) masażysta GOYA Home SPA przeprowadzi z Tobą rozmowę przed masażem aby ustalić Twoje oczekiwania i potrzeby.

Natomiast poniższy tekst spróbuje Cię pokrótce oczywiście przeprowadzić przez najpopularniejsze rodzaje masażu – tak abyś wiedział z czego będziesz mógł skorzystać.

Zanim zdecydujesz się na masaż, powinieneś zdecydować,

  • czy potrzebujesz relaksu i odprężenia, czy też chcesz wspomóc leczenie określonej części ciała,
  • czy wolisz masaż klasyczny, konwencjonalny czy też jakiś egzotyczny, alternatywny rodzaj masażu,
  • czy czujesz się komfortowo podczas masażu gdy jesteś nago czy też nie,
  • czy wolisz masaż oliwką, balsamem, pudrem a może żadnym z wymienionych?

 

Jaki masaż wybrać jeśli potrzebujesz relaksu ale też rozluźnienia napiętych codziennym stresem mięśni?

Masaż klasyczny – to ten, o którym większość ludzi myśli, gdy słyszy słowo „masaż”. Jest to najbardziej znany i  najczęściej wykonywany rodzaj masażu. Masażysta wykonuje 5 głównych technik podczas pracy z ciałem: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wibrację. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś masażu, jest to doskonały masaż na „pierwszy raz”, zdecydowanie poczujesz się komfortowo podczas tego masażu.

Możesz też wybrać masaż relaksacyjny – kładzie mniejszy nacisk na ból i napięcie mięśni niż masaż klasyczny, za to pozwala się skutecznie odprężyć i zrelaksować. Stosowane są podobne ruchy jak w masażu klasycznym, ale są o wiele bardziej łagodne i stosuje się więcej głaskania i rozcierania mięśni.

Masaż z elementami aromaterapii – relaksujący i odświeżający masaż; wykorzystuje olejki eteryczne  do leczenia i łagodzenia skutków stresu.

Masaż gorącymi kamieniami –  masażysta umieszcza nagrzane kamienie bazaltowe w określonych punktach ciała, pozwala ciału rozgrzać się, po czym delikatnie masuje kamieniami rozgrzane ciało.

Jeśli jesteś bardzo aktywną osobą, powinieneś poprosić o

Masaż sportowy: Głównie stosowany w celu zapobiegania i leczenia urazów sportowych. Sportowcy często mają wykonany ten rodzaj masażu przed startem w zawodach aby „dogrzać” mięśnie. Sportowcy amatorzy z powodzeniem mogą traktować masaż sportowy jako element odnowy biologicznej pomiędzy swoimi treningami.

Jaki masaż wybrać, jeśli czujesz szczególny ból mięśni?

Masaż leczniczy: terapeuta używa swoich dłoni, przedramion i łokci, aby wywrzeć nacisk na tkankę i dotrzeć do bolesnych miejsc. Czasami sam masaż może być bolesny i wcale nie odprężający – działa jednak cudownie na chroniczne problemy mięśniowe i jest również  z powodzeniem stosowany w leczeniu wspomagającym stanów zapalnych.

Jeśli lubisz odrobinę szaleństwa i orientalne klimaty

Masaż Lomi Lomi: to masaż całego ciała, masaż trwa około 1,5 godziny. Warto tak ułożyć swój czas i umówić się na masaż tak, aby po jego wykonaniu nie wracać do obowiązków zawodowych i móc dalej się zrelaksować. Masaż lomi lomi nui jest połączeniem starożytnej tradycji z nowoczesną sztuką masażu. Historia tego masażu sięga wielu wieków wstecz. Był to masaż świątynny – wykonywany przez kapłanów (kahunów) osobom wyznaczonym do pełnienia w wiosce ważnych ról – np. wodzowi plemiennemu.

Możesz też zdecydować się na masaż tajski, chiński, refleksologię stóp, masaż Shiatsu  czy inny orientalny masaż dostępny w Twojej okolicy wrażenia zdecydowane będą niezapomniane. Wyruszasz na egzotyczne wakacje aby uciec od zimy? Rozważ regionalny masaż w miejscu Twojego wypoczynku – to zawsze ciekawy sposób na poznanie kultury danego miejsca.

Jeśli masz problem z układem krążenia i obrzękami zdecyduj się na drenaż limfatyczny

Manualny drenaż limfatyczny to rodzaj delikatnego masażu, który ma na celu pobudzenie naturalnego drenażu limfatycznego. Naturalny drenaż limfatyczny zależy od wewnętrznych skurczów komórek mięśni gładkich w ścianach naczyń chłonnych oraz  od ruchu (skurczu) mięśni szkieletowych, który pobudza ruch limfy w kierunku węzłów chłonnych, a następnie z węzłów chłonnych do kanałów limfatycznych prowadzących limfę do układu krążenia. Celem  drenażu limfatycznego jest przesuniecie limfy z obszaru jej zalegania do miejsca w ciele, w którym układ limfatyczny pracuje normalnie (nie ma zastoju limfy).

 

Nie masz pojęcia jakiego masażu potrzebujesz najbardziej? Porozmawiaj z naszym masażystą, z całą pewnością odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości i pomoże Ci dokonać wyboru.

Zarezerwuj wizytę:

kontakt@goyahomespa.pl

tel. – 544 44 00 33

Pin It on Pinterest