Masaż relaksacyjny to określenie masażu, którego głównym zadaniem jest pomóc Ci się zregenerować i odprężyć. Masaż relaksacyjny to jednak nie jeden określony rodzaj masażu, pod tą zbiorczą nazwą kryje się wiele różnorodnych masaży. Jednych relaksuje delikatny rytuał spa, inni aby się odprężyć lubią poczuć siłę masażu w każdym, nawet najmniejszym mięśniu swojego ciała.

Dlatego też w GOYA Home SPA mamy dla Ciebie szeroką ofertę masaży, z której będziesz mógł wybrać masaż idealny dla Ciebie.

Masaż relaksacyjny – masaż klasyczny

Przyśpiesza krążenie krwi. Przeciwdziała zakrzepom. Zwiększa tempo przemiany materii. Wspomaga dotlenienie tkanek.Poprawia elastyczność mięśni. Przygotowuje do aktywności sportowej i pomaga zapobiegać kontuzjom. Po wysiłku sprzyja regeneracji mięśni. Uspokaja lub pobudza układ nerwowy w zależności od potrzeb pacjenta. Pomaga utrzymać prawidłową ruchomość i elastyczność stawów. Poprawia jędrność i elastyczność skóry. Poprawia odżywienie skóry.

Ponadto pozwala się zrelaksować i odprężyć.

Jest on wszechstronnym zabiegiem leczniczym stosowanym od setek lat. To na bazie masażu klasycznego powstało wiele innych odmian masażu (m. in. drenaż limfatyczny, masaż relaksacyjny czy sportowy). Jeśli nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z masażem, to w GOYA Home SPA zaproponujemy Ci właśnie masaż klasyczny. Dzięki niemu zdecydowanie poczujesz się lepiej.

Masaż relaksacyjny – masaż rozgrzewający

masaż relaksacyjny

Delikatny masaż rozluźniający napięte mięśnie. Odprężający i łagodzący działanie stresu w całym Twoim ciele. Najczęściej wykonany w formie masażu całego ciała, ale możesz też wybrać masaż samego kręgosłupa.

Zaletą tego masażu jest to, że wykonywany jest z użyciem ciepłej oliwki. Jej temperatura sprawia, że mięśnie szybciej poddają się sile nacisku masażysty. Szybciej się rozluźniają. Przyjemne ciepło olejku do masażu bardzo szybko rozchodzi się po całym Twoim ciele i daje uczucie odprężenia i zrelaksowania.

Masaż rozgrzewający jest idealnym rozwiązaniem na chłodne jesienne i zimowe dni. 

Masaż relaksacyjny – masaż dla par

A może jesteś zwolennikiem teorii, że jeśli relaks to tylko drugą połówka? To świetnie, bo możesz skorzystać też z masażu dla par. Ty i Twoja połówka razem na sesji masażu i to w Waszym domu. Komfortowo, intymnie – masaż relaksacyjny, klasyczny, sportowy czy wyszczuplający. Na jaki tylko macie ochotę.

Masaż relaksacyjny dla kobiet w ciąży

masaż relaksacyjny dla kobiet w ciąży

Ciąża to wyjątkowy, ale też wymagający czas dla organizmu kobiety. Delikatny masaż pleców, bioder, pośladków i nóg to zdecydowanie to czego potrzeba kobiecie w ciąży. Masażysta skupia się na tych rejonach ciała, które w czasie ciąży mogą dawać najwięcej dolegliwości.

Już w trakcie masażu poczujesz się zrelaksowana i odprężona, a po zabiegu poprawia się ogólny nastrój oraz samopoczucie ciężarnej. Kobiety w ciąży często zaznaczają, że masaż wpływa na wzrost ich energię, ponieważ daje im możliwość odpoczynku i całkowitego relaksu.

Masaż relaksacyjny – masaż sportowy

Tak więc jeśli pływasz, biegasz, jeździsz na rowerze, nartach, sankach, rolkach, grasz w koszykówkę, siatkówkę czy golfa i masz ochotę na masaż  – to masaż sportowy jest własnie dla Ciebie. Głównym zadaniem masażu jest przyśpieszenie regeneracji, rozluźnienie mięśni oraz utrzymanie ich elastyczności. Z masażu sportowego korzystają zazwyczaj osoby intensywne uprawiające sport. Ale nie trzeba być zawodowym sportowcem, żeby skusić się na masaż sportowy. Masaż sportowy to jeden z elementów odnowy biologicznej zarówno zawodowców jak i sportowców amatorów. Jego intensywność jest dość spora. Masażysta stosuje połączenie różnych technik z innych form masażu (np. leczniczego, izometrycznego, głębokiego), może także w trakcie masażu wykonać techniki rozciągające mięśnie.

Ciężko Ci się zdecydować na masaż? Dowiedz się, kiedy zdecydowanie powinieneś się na niego umówić:

Kiedy jest najwyższa pora na masaż?

Autor: mgr fizjoterapii Anna Kozłowska

Pin It on Pinterest