Masaż spa oczywiście warto z niego korzystać regularnie bo pozwala nam się zregenerować i odprężyć. Ale masaż spa to nie tylko relaks i odprężenie. Masaż spa to także wiele innych zalet. Kilka innych powodów dla których warto korzystać z masażu spa  to także:

  1. Oczyszczenie z toksyn – masaż przyśpiesza krążenie krwi w naszym ciele, a więc w trakcie i przez jakiś czas, aż organizm nie wróci do stanu równowagi do komórek naszego ciała dociera o wiele więcej krwi niż gdybyśmy z tego masażu nie skorzystali. Proces ten przyśpiesza usuwanie z komórek zalegających w nich toksyn oraz produktów przemiany materii.
  2. Lepsze odżywienie komórek i tkanek – w procesie tym wykorzystany jest ten sam mechanizm jak przy usuwaniu toksyn, krew krąży szybciej dostarczając niezbędne do życia i dobrego funkcjonowania produkty odżywcze, a że toksyny są usuwane na bieżąco, to komórki mogą wydajniej skorzystać z dostarczanych im produktów odżywczych.
  3. Poprawa urody – głównym organem na którym wykonywany jest masaż jest skóra – ta pod wpływem masażu poprawia swoją jędrność i koloryt.

Tak, tak, wiemy, że tak działa każdy masaż powie ktoś z Was. Oczywiście ma rację.

Tak więc teraz kilka nieoczywistych powodów dlaczego warto zdecydować się na masaż spa.

4. Możesz odkryć masaże o których istnieniu nie miałeś pojęcia – masaż gorącymi kamieniami, masaż czekoladą, masaż lomi- lomi, masaż stemplami, masaż tajski, masaż winem, masaż balijski, masaż indonezyjski. Tygodniowy pobyt i codziennie inny rodzaj masażu – warto poszukać i znaleźć swój ulubiony, bo masaż masażowi nierówny.

5.Możesz skutecznie powalczyć ze swoimi zmarszczkami – zwykle mówiąc i myśląc masaż mamy na myśli masaż pleców, może nawet masaż całego ciała, ale czy ktoś kojarzy masaż z twarzą? Zazwyczaj nie, a jeśli nawet już tak, to raczej poda salon kosmetyczny jako miejsce takiego zabiegu. Otóż masaż masaż spa może skupić się wyłącznie na twarzy, szyi i dekolcie i pomóc Ci w walce ze zmarszczkami.

6. Odkryjesz, że zapach ma moc – aromaterapia bo o niej mowa jest nieodłączną częścią każdego masażu spa – dobrze dobrana kompozycja olejków eterycznych w niedostrzegalny sposób przyśpiesza proces regeneracji. Ile razy zdarzyło Ci się wejść do pomieszczenia w którym piękny zapach wysuwa się na pierwszy plan i tak mimowolnie odprężyć się? W masażu spa korzysta się z mieszanek olejków eterycznych aby zintensyfikować proces odprężenia i relaksu.

7. Znajdziesz sposób na swoją bezsenność – jeśli nie pomaga nic- zmiana poduszki, materaca, kilogram różnych tabletek nasennych, nadziei możesz poszukać w regularnych masażach. Masaż obniża poziom kortyzolu, czyli popularnie nazywanego hormonem stresu. Jego nadmiar w krwi ma ogromnie destrukcyjne działanie na nasz organizm, m. in. związane z bezsennością. Tak więc zmniejszenie jego poziomu we krwi często prowadzi do polepszenia snu i lepszego wysypiania się.

8. Poprawisz swoją relacje – z mężem, partnerem, przyjaciółką, mamą czy córką – przecież na masaż spa możesz wybrać się z bliską Ci osobą, a nie ma nic bardziej wartościowego w relacji niż spędzony razem czas. Wspólny masaż, po nim czas na kawę i rozmowę czy spacer z pewnością jest takim dobrym czasem dla relacji.

 

Autor: mgr fizjoterapii Anna Kozłowska

Pin It on Pinterest