Masaż twarzy ma wiele zalet. Kobiety już od starożytności korzystały z tej formy poprawiania wyglądu skóry. Poprawy jej kolorytu, jędrności i napięcia mięśni powodującego zmniejszenie widoczności zmarszczek. Masaż w gabinecie SPA (np. japoński lifting twarzy), automasaż czy też masaż z użyciem specjalnego kamiennego rollera do masażu to tylko kilka z możliwych opcji. Masaż twarzy – poznaj jego zalety i korzyści jakie dzięki niemu osiągniesz.

Relaks! Likwidacja napięcia!

Niemal każdy z nas doświadcza w swoim życiu niepokoju, stresu napięcia, w ich następstwie napinają się nie tylko mięśnie barków czy pleców ale też mięśnie twarzy. A mięśni mimicznych używasz przecież praktycznie cały czas.  Ich napięcie może prowadzić do bólu głowy (m. in. m. skroniowy), bólu szczęki czy nawet problemów z mimiką twarzy w momencie dużego napięcia. Masaż i rozluźnianie mięśni twarzy i głowy jest doskonałym sposobem na pozbycie się tego napięcia. Dodatkowo wspaniale relaksuje, odpręża i wycisza.

Masaż twarzy pobudza krążenie krwi i transport produktów odżywczych i tlenu

Czynniki takie jak zanieczyszczenie powietrza, dym z papierosów, brak snu czy codzienny, intensywny makijaż, stres czy podróże związane ze zmianą stref czasowych czy klimatu negatywnie wpływają na wygląd i stan skóry twarzy. Bardzo korzystnie na poprawę wyglądu skóry poddanej działaniu tych wszystkich czynników wpływa właśnie masaż, a dokładniej jego działanie przekrwienne. Podczas masażu dochodzi do usprawnienia krążenia krwi i limfy. Masaż otwiera także naczynia włosowate – z łatwością do komórek skóry dociera większa ilość tlenu i substancji odżywczych a zabierane są do utylizacji toksyny i zanieczyszczenia.

Masaż twarzy, a właściwie naturalny lifting

Kolagen  i elastyna są naturalnymi substancjami w Twoim organizmie które utrzymuje elastyczność, jędrność i napięcie skóry, zatrzymuje w niej także  wilgoć. Z każdym rokiem życia zmniejsza się ilość tych substancji w skórze – prowadzi to do pojawienia się zmarszczek i utraty jędrności. Sam dotyk, techniki głaskania, ugniatania czy wibracji stosowane podczas masażu twarzy stymulują syntezę kolagenu i elastyny. Regularny masaż to regularna produkcja substancji niezbędnych skórze do jędrnego, młodego wyglądu.

Masaż twarzy może przynieść ulgę zatokom

Jeśli masz problemy z zatokami lub uczucie „zatkanego nosa” rozważ skorzystanie z serii masażu twarzy. Może mieć on działanie drenujące  – dzięki powtarzanym ruchom dłoni masażysty, przesuwaniu skóry i wytwarzającym się ciepłu odczujesz ulgę i drenaż zatok czołowych i nosowych.

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak zaprosić na masaż twarzy <3

Pin It on Pinterest