Masaż w ciąży dla relaksu i dla zdrowia. Pomimo wielu kontrowersji związanych z masażem w ciąży, możesz, a w przypadku bólu kręgosłupa i bioder powinnaś korzystać z dobrodziejstw masażu prenatalnego. Zawsze jednak zgodę na masaż powinien wyrazić Twój lekarz ginekolog prowadzący ciążę.

Jeśli pomimo radości z rozwijającego się w Tobie nowego życia odczuwasz zmęczenie, przemęczenie czy stres i chciałabyś zrobić dla siebie coś wartościowego – w GOYA Home SPA proponujemy Ci masaż prenatalny. Możesz z niego bezpiecznie korzystać, bo swoje dobre samopoczucie powierzasz specjalistom masażu i rehabilitacji.

Masaż w ciąży – TO WAŻNE

Jeśli zastanawiasz się, jak wykonać taki masaż, bo przecież nie położysz się na brzuchu, to bez obaw! Możesz wybrać sobie pozycję która dla Ciebie jest najwygodniejsza – możesz leżeć na placach, na bloku lub nawet siedzieć na krześle z podparciem ramiom aby było wygodniej.

Warto abyś współpracowała z masażystą – przed masażem zbierze on wywiad i zada kilka ważnych pytań o przebieg ciąży i związane z nią ewentualne dolegliwości. Mów też zawsze o swoich odczuciach – zbyt mocnych dla Ciebie technikach czy innych nieprzyjemnych wrażeniach jeśli tylko takie wystąpią.

Nie wahaj się prosić o zmianę pozycji czy nawet chwilę przerwy – masz czuć się komfortowo i w pełni zrelaksować.

Masaż w ciąży dla relaksu

Samopoczucie przyszłej mamy w ciąży jest bardzo ważne. Przede wszystkim dlatego, że to co odczuwa mama czuje oczywiście też maluch w brzuchu. Tak więc jeśli mama jest zrelaksowana i wypoczęta to maluszek również taki jest.

Masaż przede wszystkim jest zabiegiem manualnym, który ma odprężyć i zrelaksować i takie również jest jego zadanie w ciąży. Oczywiście ciąża to piękny i wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Niemniej jednak jest także wymagającym czasem dla organizmu kobiety. Tak więc masaż jest swoistym wspomaganiem w tym niełatwym czasie.masaż w ciąży

Dzięki wpływowi na układ hormonalny masaż możne wpłynąć również na higienę i jakość snu. A nie ma nic lepszego i bardziej odprężającego dla kobiety w ciąży niż długa, spokojna przespana noc.

Niewątpliwą zaletą masażu prenatalnego z GOYA Home Spa jest również to, że to masażysta przyjeżdża do Twojego domu. A Ty masz komfort, że nie musisz po zakończeniu masażu nigdzie się spieszyć, denerwować podczas jazdy samochodem czy komunikacją. Możesz spokojnie usiąść w swoim fotelu i przedłożyć chwilę odprężenia i relaksu.

Masaż w ciąży dla zdrowia

Po pierwsze masaż kończyn dolnych działa przeciwobrzękowo – płód uciska na naczynia krwionośne, co może powodować, a zazwyczaj powoduje obrzęki nóg – masaż jest doskonałym panaceum na tą uciążliwą dolegliwość.

Masaż wpływa na regulację ciśnienia krwi – obniża je i normalizuje.

Ból i problemy z kręgosłupem lędźwiowym i szyjnym to również codzienne problemy wielu kobiet w ciąży, ponieważ dzięki specjalnym technikom masaż działa rozluźniająco na mięśnie, redukuje on również ich napięcie które często jest przyczyną bólu. Zatem masaż działa również przeciwbólowo.

Dzięki specjalnym preparatom użytym do masażu powłok brzusznych, masaż wpłynie na elastyczność skóry na brzuchu oraz pośrednio będzie przeciwdziałał rozstępom na brzuchu oraz biodrach i pośladkach.

Zatem, jesteś w ciąży? Zafunduj sobie masaż!

Skorzystaj z naszej oferty dla kobiet w ciąży – zapraszamy GOYA Home SPA.

masaż w ciąży

Autor: mgr fizjoterapii Anna Kozłowska

Pin It on Pinterest