Masaż wyszczuplający na cellulit? Czemu nie!  niestety, ponad 80% kobiet w wieku powyżej 20 roku życia ma cellulit. Mają go z różnych powodów – ze względu na przyczyny hormonalne, problemy z metabolizmem, problemy z odżywianiem, tryb życia i wiele innych. Przyczyna nie jest konieczne połączona z nadwagą. Czasami dieta I uprawianie sportu nie może wyeliminować pojawienia się „pestkowego” cellulitu na niektórych częściach naszego ciała. Do walki z nim trzeba włączyć coś jeszcze. Tym „czymś” jest specjalistyczny masaż. GOYA Home SPA zaprasza Cię na specjalistyczny masaż wyszczuplający.

Co to jest masaż wyszczuplający?

I co ma wspólnego z cellulitem? Podczas masażu wyszczuplającego Twoje ciało poddawane jest wielu, różnorodnym technikom masażu. Od głaskania, ugniatania, oklepywania i rozcierania aż po łaskotanie i przełamywanie tkanek z cellulitem.Techniki te mają na celu rozerwanie i przerwanie kieszonek tłuszczu, co spowoduje zmniejszenie wyglądu „pestkowego” cellulitu. Twój terapeuta również pobudzi krążenie krwi i limfy w Twoim ciele. A to także przyśpiesza walkę z cellulitem i proces utraty wagi.

Na jakich częściach ciała najczęściej wykonywany jest taki masaż? Oczywiście na tych, na których cellulit „lubi” się gromadzić. Są to: damskie ramiona, plecy, brzuch, talia, pośladki, biodra i  uda. U panów natomiast jest to klatka piersiowa, plecy, brzuch i talia oraz kończyny górne. 80% kobiet powyżej 20 lat ma cellulit – z różnych powodów; styl życia, hormon, metabolizm itp. Zasadniczo, nawet prowadząc zdrowy styl życia, a nawet jeśli jesteś szczupły, możesz mieć cellulit! Niestety.

Zrozumieć tworzenie się cellulitu to podstawa sukcesu

Tłuszcz powierzchowny – tworzy się tuż pod powierzchnią skóry – na powierzchni brzucha, pośladków, ud i innych problematycznych obszarów. Ten rodzaj tłuszczu powoduje również cellulit,który pojawia się, gdy grudki tłuszczu pod twoją skórą twardnieją. 

Tłuszcz trzewny – trzewne formy tłuszczu w obrębie jamy brzusznej można znaleźć wokół narządów wewnętrznych, takich jak wątroba, żołądek i jelita.

Dlaczego Twój tłuszcz staje się bardziej uparty i z wiekiem coraz trudniej się go pozbyć? Twój metabolizm zaczyna zwalniać w indywidualnym dla Ciebie momencie między twoim 20-tymi a 30 -tymi urodzinami. Ponieważ wraz z wiekiem tracisz mięśnie i brązowy tłuszcz – dwie tkanki, które są kluczowe dla spalania nadmiaru tłuszczu w twoim ciele. Oto dlaczego musisz pilnować się z dietą lub ćwiczący kilka razy ciężej, aby osiągnąć te same rezultaty co 10 lat temu.

Czy to oznacza, że ​​dieta i ćwiczenia są wystarczające? To nie jest takie proste, ponieważ, nawet przy odpowiedniej diecie i ćwiczeniach Twoja waga  prawdopodobnie osiągnie pewien poziom i przestanie spadać. Co ciekawe, Twój metabolizm zwalnia jeszcze bardziej wraz ze zmniejszeniem masy ciała, ponieważ lżejsze ciało spala mniej kalorii. Oznacza to, że tempo utraty wagi będzie spowalniać, chyba że zwiększysz intensywność diety i ćwiczeń fizycznych. Nawet przy odpowiedniej diecie i ćwiczeniach nadal możesz schudnąć bez utraty centymetra w brzuchu czy udach. Dieta i ćwiczenia fizyczne są bardziej skuteczne w spalaniu tłuszczu trzewnego w jamie brzusznej i mniej skuteczne w stosunku do tłuszczu powierzchniowego. To tłumaczy, dlaczego niektórzy z nas mogą stracić znaczną wagę, nie widząc widocznych zmian w naszej sylwetce.

No cóż, nawet przy odpowiedniej diecie i ćwiczeniach, nie możesz kontrolować, gdzie twoje ciało traci tłuszcz. Tłuszcz w niektórych obszarach po prostu wolniej reaguje na dietę i ćwiczenia fizyczne. Więc nawet jeśli dieta odchudzająca może zmniejszyć ogólnie Twoją wagę, rzadko powoduje utraty centymetrów w „upartych” obszarach, takich jak uda czy ramiona. Badania wykazały również, że intensywne ćwiczenia określonej części ciała nie spowodują większej utraty centymetrów w tym obszarze.

Masaż wyszczuplający z GOYA Home SPA

Dla optymalnej wydajności zalecamy serię 10 zabiegów. Po konsultacji terapeuta będzie mógł przydzielić każdą sesję do pracy w określonych obszarach Twojego ciała i iść w kolejnych sesjach masażu zgodnie z tym schematem.

Zalety masażu wyszczuplającego to:

  • Indywidualny program zgodny z Twoimi potrzebami,
  • Możesz wybrać program: kształtuj brzuch,plecy, uda, ramiona itp.
  • Zmniejsz cellulit w całym ciele, jednocześnie ujędrniając skórę
  • Pobudzenie krążenia krwi
  • Zwiększony poziom energii

Dodatkowe wskazówki:

Nie oczekuj masażu relaksacyjnego całego ciała – masaż wyszczuplający będzie ukierunkowany na konkretne rejony twojego ciała.

Nie zobaczysz też różnicy po pierwszym zabiegu – ale, po serii zobaczysz zdecydowana poprawę.

Aby zwiększyć skuteczność tego programu, zalecamy spożywać regularne posiłki, kładąc nacisk na produkty o niskiej zawartości tłuszczu i unikając mlecznych, aby pomóc w usuwaniu nadmiaru wody zgromadzonej w Twoim ciele.

Innym rodzajem masażu wyszczuplającego jest masaż bańką chińską – więcej o nim opowiemy w kolejnym wpisie na naszym blogu. Już dziś zapraszamy. 

 

 

Autor: mgr fizjoterapii Anna Kozłowska

 

Pin It on Pinterest